Lekarz prowadzący
Zakres usług
Diagnostyka, leczenie zaburzeń psychicznych takich jak
– lęk,
– zaburzenia nastroju, depresje
– psychozy,
– nerwica,
– zaburzenia procesów poznawczych,
– zaburzenia związane z przebytym stresem, zaburzenia psychosomatyczne,
– zaburzenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych, zespoły behawioralne ( uzależnienia).
Koszt wizyty
– konsultacja psychiatryczna: 200 zł
Może zainteresować Cię również
Po profesjonalne wsparcie zgłasza się dziś coraz więcej ludzi. Jeszcze niedawno była to kwestia dość wstydliwa, na szczęście dzisiaj rośnie świadomość społeczna. Specjaliści tacy jak lekarz psychiatra zajmują się wieloma problemami, począwszy od stanów lękowych, a skończywszy na schizofrenii czy uzależnieniach od substancji psychoaktywnych. W centrum Kids Clinic pomagamy prywatnie pacjentom w różnym wieku, zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Otaczamy ich kompleksową opieką, dzięki czemu mogą mieć pewność, że trafili w odpowiednie miejsce.
Czym zajmuje się lekarz psychiatra?
Doktor, który na co dzień poświęca się tej dziedzinie medycyny, przyjmuje ludzi z problemami, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Zakres świadczonych przez niego usług obejmuje diagnostykę oraz leczenie zaburzeń psychiatrycznych. Specjalista zajmuje się również profilaktyką. Pacjenci, których nasz psychiatra przyjmuje w Kaliszu prywatnie, to osoby w różnego typu sytuacjach kryzysowych. Może być to np. trauma po wypadku bądź śmierci kogoś bliskiego, nieprzepracowana żałoba, stany lękowe albo depresyjne. Niektóre przypadki wymagają spotkania z psychologiem, przy innych z kolei niezbędna będzie pomoc lekarza, który wystawi diagnozę, następnie przepisze odpowiednie środki farmakologiczne.
Specjalista w tym zakresie pomaga ludziom w depresji, cierpiącym z powodu zaburzeń osobowości oraz manii. Warto przemyśleć konsultację, jeśli dany człowiek boryka się z problemami ze snem czy bezsennością. Spotkanie z psychiatrą to rozsądne rozwiązanie w przypadku zaburzeń odżywiania takich jak bulimia bądź anoreksja. Czasami bywa tak, że do doktora tej specjalizacji pacjenta przyprowadzają członkowie rodziny, gdyż sam nie chce albo nie jest w stanie zgłosić się do placówki. Leczenie wtedy będzie koniecznością, bo chory może zagrażać sobie, najbliższym albo otoczeniu.
Czytaj więcej
Kiedy zwrócić się o pomoc do psychiatry?
Umówienie się na wizytę w gabinecie powinny wziąć pod uwagę osoby przytłoczone problemem natury psychicznej do tego stopnia, że wpływa to na ich życie. Jeśli nie mogą pracować, pogarszają się ich relacje z otoczeniem oraz najbliższymi, to znak, że pora zgłosić się po profesjonalną pomoc z zewnątrz. Przesłanką do leczenia może być stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania, pracy, awansem lub wręcz przeciwnie – utratą stałego zatrudnienia. Kolejnym powodem do spotkania ze specjalistą może być poczucie beznadziei, bezsensu życia, apatia czy brak energii życiowej. Kiedy pacjentowi towarzyszy permanentne uczucie zmęczenia fizycznego, warto zarejestrować termin konsultacji.
Dla wielu ludzi najtrudniejszym krokiem będzie pierwsze spotkanie z lekarzem. Nasz psychiatra przyjmujący prywatnie w Kaliszu uważnie wysłuchuje pacjentów. Daje im czas na przedstawienie swojego przypadku, podzielenie się obawami etc. Zadaje też szereg dodatkowych pytań, które ułatwiają mu rozeznanie się w sytuacji oraz zebranie jak najwięcej danych. Niektóre pytania mogą wydawać się nieco dziwne czy zbędne, ale pozwalają specjaliście stworzyć obraz otoczenia oraz codziennego życia człowieka, który pojawił się w jego gabinecie.
Jakie wsparcie zapewnia psychiatra?
Jeśli w trakcie konsultacji lekarz dojdzie do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie terapia u psychologa, przekieruje do niego pacjenta. Jeżeli natomiast uzna, że chory wymaga specjalistycznego leczenia, wdroży skuteczną metodę. W zależności od konkretnego schorzenia może opracować terapię w postaci sesji indywidualnych, grupowych lub rodzinnych albo farmakoterapię. Nierzadko efektywne okazuje się połączenie psychoterapii oraz przyjmowania indywidualnie dobranych leków. Każdorazowo doktor podejmuje decyzję o rodzaju oraz czasie leczenia.
Czasami wystarczy, że chory stosuje zalecone środki farmakologiczne oraz regularnie zgłasza się na wizyty kontrolne. Niekiedy natomiast koniecznością będzie leczenie na szpitalnym oddziale zamkniętym bądź w specjalistycznej placówce. To uzależnione od choroby, a także od stopnia jej zaawansowania. Lekarz psychiatra opiekujący się pacjentami prywatnie w Kaliszu dysponuje odpowiednimi kompetencjami, aby podejmować takie decyzje. Wykazuje też wysoki poziom empatii oraz łatwo nawiązuje kontakt z pacjentami. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie na pierwszej wizycie.
Jakie metody terapii stosuje lekarz psychiatra?
W trudnych przypadkach, gdy chory nie chce współpracować ze specjalistą, ten musi wykorzystać posiadaną wiedzę, aby postawić precyzyjną diagnozę. Ma to miejsce np. podczas spotkań z pacjentami zmagającymi się z maniami, psychozami albo innymi schorzeniami z tej kategorii. Bywa tak, że uczestnik sesji nie mówi całej prawdy doktorowi albo świadomie go okłamuje. Wykwalifikowany specjalista musi trafnie interpretować otrzymywane komunikaty.
Poza terapią polegającą na cyklicznych rozmowach z doktorem (we dwoje, w grupie czy z członkami rodziny) leczenie może składać się z elementów psychoedukacji albo treningu umiejętności społecznych. W szczególnie wymagających przypadkach terapia może trwać kilka lat albo do końca życia. Zazwyczaj dotyczy to zaburzeń takich jak m.in. schizofrenia paranoidalna. Farmakoterapia pozwala pacjentom prowadzić w miarę normalne życie oraz bezproblemowo funkcjonować w społeczeństwie.
Gdzie szukać dobrego psychiatry?
Wykwalifikowanego specjalistę w tej dziedzinie medycyny można znaleźć w placówkach komercyjnych oraz współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ośrodki przyjmujące pacjentów prywatnie zapewniają potrzebującym krótkie terminy, a nierzadko dostęp do więcej niż jednego doktora. Przykładem są nasi psychiatrzy pracują w Kaliszu, w nowoczesnym centrum, w którym znajdują się poradnie dla dzieci oraz dorosłych. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, mogą skonsultować się ze specjalistą innej dziedziny, aby przygotować optymalną ścieżkę terapii dla danego pacjenta.
Kids Clinic to centrum, w którym chorzy na schorzenia wymagające wsparcia psychiatrycznego mogą przejść terapię prywatnie. Będą ją odbywać pod okiem zespołu złożonego z osób z dużym doświadczeniem zawodowym. Pomagamy pacjentom, którzy pragną wrócić do swojego starego życia, a także tym, którzy będą musieli leczyć się permanentnie. Zapewniamy uczestnikom sesji w gabinecie pełne zrozumienie, empatię, a przede wszystkim dyskrecję.