Badanie wykonuje

Opis badania

USG piersi zawiera ocenę gruczołów piersiowych oraz okolicznych węzłów chłonnych; jest wykonywane profilaktycznie, w celu wykluczenia / potwierdzenia zmian guzowatych i torbieli oraz w celu monitorowania wcześniej wykrytych zmian oraz kontroli po leczeniu. 

Koszt badania

– USG piersi: 150 zł

Badania USG dzieci - Kalisz

Centrum Zdrowia Dziecka Kids Clinic zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług medycznych oraz diagnostyki. Oferta placówki obejmuje m.in. badania ultrasonograficzne gruczołu sutkowego (piersi oraz sutka). Przyjmujemy nastolatki, dorosłe kobiety, w tym panie w wieku okołomenopauzalnym. Odwiedzają nas pacjentki zamierzające zajść w ciążę oraz ciężarne. Staramy się zapewniać kompleksową obsługę oraz przyjazną atmosferę na każdym etapie pobytu w klinice. Miasto, w którym świadczymy usługi USG, to Kalisz. Można z nich jednak korzystać również w kilku innych filiach. Możliwa jest rezerwacja terminu wizyty.

Czytaj więcej

Jak przygotować się na badanie piersi?

Najczęstsze przesłanki do poddania się badaniu to dolegliwości bólowe albo niepokojące zmiany w gruczołach bądź sutkach. Na wizytę należy się umówić m.in. w sytuacjach, gdy kobieta wyczuje zmianę lub zauważy wyciek wydzieliny z brodawki. Pacjentka nie powinna zwlekać z rezerwacją wizyty w klinice, jeśli stosuje hormonalną terapię zastępczą. Kolejny powód do zgłoszenia się na badanie piersi to diagnostyka kontrolna zmian łagodnych wykrytych podczas wcześniejszych badań. Jeżeli w rodzinie pojawiały się przypadki raka sutka, kobiety również powinny regularnie umawiać się na tego rodzaju procedury. Na badanie kieruje się także młode pacjentki, u których diagnostyka mammograficzna wymaga uzupełnienia z powodu zbyt dużej gęstości tkanki gruczołowej (ultrasonografia zapewnia dokładniejsze dane).

Zawsze staramy się, aby samo badanie było nieinwazyjną, w pełni bezbolesną usługa, która nie wymaga specjalnych przygotowań. Polega ono na obrazowaniu z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Ultrasonograf przesyła, a następnie analizuje wiązkę ultradźwięków, które odbijają się od struktur badanych narządów. Jest to badanie, które pozwoli ocenić stan gruczołu sutkowego, a także wykryje ewentualne zmiany patologiczne. Prócz tego umożliwia analizę szerokości przewodów mlekowych. Wykonujemy też USG sutka. Dzięki diagnostyce możemy rozpoznać włókniakogruczolaki oraz torbiele, aby później ustalić dalszą ścieżkę postępowania. Im wcześniej pacjentka zgłosi się do placówki, tym szybciej możemy wdrożyć optymalną metodę leczenia.

USG piersi w Kaliszu oraz w innych miastach

Możliwe jest u nas badanie ultrasonograficzne gruczołu piersiowego. Przyjmujemy kobiety w każdym wieku, a diagnostykę przeprowadzamy przy użyciu zaawansowanego sprzętu. Na USG piersi zapraszamy do Kalisza. Szczególnie otwieramy się na miejscowości, takie jak:

  • Pleszew,
  • Ostrów Wielkopolski,
  • Turek,
  • Jarocin,
  • Sieradz,
  • Konin.

USG piersi cena procedury

Jeżeli chodzi o kwestię kosztów badania, ich wysokość zależy od szeregu czynników. Między innymi, w dużym mieście, takim jak Warszawa, diagnostyka będzie droższa niż w mniejszych miejscowościach. Ponadto USG piersi może mieć inną cenę, jeśli ograniczy się je do podstawowego badania, a inną w sytuacji, gdy badanie obejmie też inne obszary. Niekiedy lekarz podejmuje decyzję o dodatkowych badaniach (np. sutków), co wpływa na finalny koszt procedury.

Badanie można przeprowadzać również u pań spodziewających się potomka. Od początku swojej działalności wykonaliśmy już wiele USG piersi w ciąży. W każdym przypadku wykonywania tej usługi dokładamy wszelkich starań, aby nie stanowiła ona zagrożenia ani dla pacjentki, ani dla rozwijającego się płodu. Do badania wystarczy się jedynie rozebrać od pasa w górę, następnie położyć i umieścić ręce nad głową. Specjalista będzie przykładał do skóry głowicę aparatu pokrytą specjalnym preparatem. Przy pomocy urządzenia zbada także węzły chłonne.

Do głównych zalet procedury USG piersi bądź sutka należy przeprowadzanie jej w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że lekarz może od razu zobaczyć ewentualne niepokojące zmiany oraz poinformować o nich kobietę.