Lekarz prowadzący

Zakres usług

Konsultacja, diagnostyka oraz leczenie dzieci w zakresie:
– cukrzycy typu 1
– cukrzycy typu 2
– innych typów cukrzycy
– otyłości i jej powikłań
–  chorób endokrynologicznych

Koszt wizyty

– konsultacja z zakresu diabetologii i endokrynologii dziecięcej: 250zł

Może zainteresować Cię również

poradnia-diabetologiczna-01a

Lekarz diabetolog dziecięcy świadczy usługi w Kaliszu z zakresu profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia cukrzycy i otyłości, a także zapobiegania powikłaniom cukrzycowym u dzieci i młodzieży. Może pomóc stwierdzić, czy objawy zaobserwowane u małego pacjenta to rzeczywiście ta choroba, a jeśli tak, jaki to typ. Specjalista w centrum informuje pacjentów oraz ich rodziców w zakresie m.in. kontrolowania stężenia glukozy we krwi oraz postępowania w zależności od jej bieżącego poziomu.

Czytaj więcej

Lekarz diabetolog w centrum dziecięcym udziela informacji dotyczących odżywiania, obsługi glukometru i dozowania insuliny oraz monitorowania glukozy we krwi. Specjalista z prywatnej poradni diabetologicznej KidsClinic może też zlecić wykonanie badań służących do określenia obecnego stanu zdrowia małego pacjenta, a następnie dobrania metody leczenia i dawkowania lekarstw.

Cukrzyca to choroba wymagająca systematycznej kontroli u diabetologa i stosowania się do jego zaleceń, jak również monitorowania swojego stanu przez samego pacjenta. Konsultacje u specjalisty w prywatnej poradni diabetologicznej KidsClinic mogą pomóc dzieciom i nastolatkom lepiej poznać chorobę oraz możliwe zasady postępowania w procesie leczenia.

Leczenie otyłości u dzieci

Lekarz diabetolog dla dzieci oferuje także usługi z zakresu postępowania diagnostyczno-leczniczego nadwagi oraz otyłości. Choroby te mogą mieć swą przyczynę właśnie w cukrzycy lub innych problemach z wydzielaniem insuliny, np. insulinooporności. Nieleczone schorzenie oddziałuje na wiele aspektów pracy organizmu, w tym także na odkładanie się tkanki tłuszczowej i powstawanie nadwagi.

W centrum diabetolog przeprowadza dokładny wywiad lekarski i rozmowę na temat stylu życia małego pacjenta. Na podstawie uzyskanych informacji oraz zleconych badań, w zależności od wyników oraz stopnia zaawansowania choroby, tworzy plan działania, którego celem jest leczenie otyłości u dzieci.

Przyczyną otyłości mogą być też zaburzenia gospodarki hormonalnej. Dlatego poradnia diabetologiczna dziecięca KidsClinic prowadzi też konsultacje, diagnostykę i leczenie w zakresie chorób endokrynologicznych.

Objawy cukrzycy – kiedy zgłosić się do specjalisty?

Na wizytę medyczną w dziecięcym centrum diabetologicznym w Kaliszu zazwyczaj przychodzą osoby skierowane na leczenie przez lekarza rodzinnego lub zaniepokojeni rodzice, którzy zaobserwowali pewne alarmujące symptomy u swych pociech.

Warto rozważyć prywatną konsultację w poradni diabetologicznej w centrum KidsClinic, jeśli zaobserwujesz u dziecka takie objawy, jak:

  • stałe uczucie zmęczenia i osłabienie,
  • nadwaga i otyłość,
  • kłopoty ze wzrokiem, w tym dezorientacja i niewyraźne widzenie,
  • częste i niekiedy bolesne oddawanie moczu,
  • wzmożone pragnienie,
  • irytacja, wahania nastroju,
  • częste infekcje skórne, suchość błon śluzowych i skóry, zmniejszenie elastyczności skóry,
  • nieuzasadniona utrata masy ciała,
  • wolne gojenie się ran.

Cukrzycy u dzieci nie wolno lekceważyć. Nieleczona choroba może prowadzić do niebezpiecznych powikłań, otyłości, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Do najgroźniejszych powikłań będących jej skutkiem należą m.in. amputacje nóg i rąk, schorzenia mięśnia sercowego, udar, ślepota czy ostra niewydolność nerek.

Celem zdiagnozowania, a następnie dobrania sposobu leczenia cukrzycy i otyłości diabetolog dziecięcy prywatnie może zlecić wykonanie badań laboratoryjnych, takich jak m.in. badanie glukozy na czczo i hemoglobiny glikowanej z krwi, badanie na ketony i białko w moczu oraz doustny test tolerancji glukozy.

Pierwsza wizyta u diabetologa – jak się przygotować?

Pierwsza wizyty u specjalisty z zakresu diabetologii często wiąże się z dużym stresem u pacjenta. Zazwyczaj specjaliści, np. w prywatnym centrum leczenia otyłości i cukrzycy KidsClinic, starają się, by w miarę możliwości zapewnić komfort małym pacjentom. Podczas pierwszej konsultacji diabetolog przeprowadza dokładny wywiad mający na celu zebranie informacji m.in. o ewentualnej historii i terapii chorób, pobytach w szpitalu czy operacjach, przyjmowanych lekach i trybie życia.

Diabetolog zazwyczaj przeprowadza też badania lekarskie, takie jak sprawdzenie stanu jamy ustnej, stóp, skóry czy zmierzenie ciśnienia krwi. Na prywatną konsultację w dziecięcej poradni diabetologicznej najlepiej jest zabrać wyniki dotychczas przeprowadzonych badań, posiadane opinie od specjalistów i karty informacyjne z pobytów w szpitalach. Należy też poinformować lekarza o przyjmowanych medykamentach oraz ich dawkowaniu.