Lekarz prowadzący

Zakres usług

– diagnozowanie chorób u dzieci i młodzieży,
– zlecanie i interpretowanie badań okresowych,
– rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych,
– udzielanie porad rodzicom dotyczących właściwej opieki nad dziećmi i niemowlętami oraz profilaktyki chorób,
– CRP test, w gabinecie lekarskim,
– testy na paciorkowce, Strep A-Test.

Pediatra przyjmuje: poniedziałki, wtorki i piątki

Potwierdzenie wizyty odbywa się poprzez dokonanie przedpłaty. Po zarejestrowaniu terminu wizyty zostanie wysłany sms z linkiem do płatności poprzez przelewy 24. Wpłaty należy dokonać w ciągu 2 godzin od odebrania wiadomości, w przeciwnym razie wizyta zostanie anulowana.

Koszt wizyty

– Konsultacja z zakresu pediatrii: 220 zł
– Badanie CRP : 40zł

Pediatra Kalisz

Kiedy Państwa dziecko nie czuje się najlepiej a jego zdrowie i  samopoczucie odbiega od normalnego stanu, czyli posiada takie dolegliwości jak np. katar, kaszel, ma podwyższoną temperaturę, wymiotuje lub nie chce jeść, jest nadpobudliwe lub osowiałe, nadmiernie płacze, ma wysypkę bądź na jego skórze pojawiły się inne niepokojące zmiany w zdiagnozowaniu choroby pomoże pediatra w Kaliszu. Do pediatry należy udać się również na badania okresowe. W trakcie takich wizyt dziecko przechodzi badanie ogólne jest mierzone i ważone. W wypadku rozpoznania zaburzeń rozwojowych u dziecka pediatra kieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty.

W gabinecie naszego pediatry w Kaliszu, jeśli zaistnieje taka potrzeba wykonujemy test CRP. Polega on na wykryciu białka C-reaktywnego we krwi powodującego stan zapalny, także bezobjawowy. Białko to pojawia się jako reakcja obronna organizmu a jego poziom rośnie, gdy dziecko ma infekcję bakteryjną, chorobę nowotworową bądź jeśli doszło u niego do jakiegoś urazu.

Czytaj więcej

Poza testem CRP nasz pediatra w Kids Clinic może wykonać również Strep A test, czyli test na paciorkowca. Wykonuje się go kiedy u dziecka wystąpi ból gardła, głowy, wysoka gorączka czy pojawi się nalot na migdałkach. Test pozwala na określenie zakażenia – bakteryjnego bądź wirusowego. W każdym przypadku stosuje się inne leki a więc pediatra może dokładniej zdiagnozować chorobę i dobrać odpowiednie lekarstwa.

Więcej na temat testu Strep A test mogą przeczytać Państwo na naszym blogu do czego serdecznie zachęcamy a także zapraszamy na wizytę do naszego pediatry w Kaliszu. Zapisu można dokonywać przez formularz dostępny na stronie lub telefonicznie.

Po urodzeniu się dziecka rodzice potrzebują merytorycznego wsparcia pediatry, które będzie im towarzyszyło jeszcze przez kilkanaście kolejnych lat. Wybierając najlepszego specjalistę, zyskują autorytet, dzięki któremu w połączeniu z rodzicielską czujnością i troską, uda się z powodzeniem przejść przez wszystkie etapy rozwoju dziecka.

Dlaczego wybór pediatry ma takie znaczenie?

Pediatra to specjalista, z którym rodzice będą mieli najczęstszy kontakt w przyszłości – warto więc zadbać, aby była między nimi nić porozumienia. Poprawne relacje między opiekunem a lekarzem są istotne dla dobra dziecka. Wybierając pediatrę przyjmującego w Kaliszu prywatnie, należy kierować się nie tylko opiniami, ale również własną intuicją. Mając do niego zaufanie, rodzic chętniej umówi się na wizytę, zgodzi się na niezbędną diagnostykę, czy zaaprobuje leczenie. Nie tylko dziecko, ale również i on będzie chętniej współpracował, wiedząc, że o wszystko może zapytać, przyjść z każdym problemem, a jego dziecko będzie czuło się w gabinecie bezpiecznie.

Dlaczego Kids Clinic?

Nasza klinika specjalizuje się w ofercie dziecięcej, to znaczy, że na pokładzie znajduje się niejeden pediatra. Miejscem, w którym działamy, jest Kalisz, jednakże nasze usługi pediatryczne oferujemy także dla pacjentów z pobliskich miast, takich jak:

– Pleszew,
– Ostrów Wielkopolski,
– Turek,
– Jarocin,
– Sieradz,
– Konin.

Bogata oferta naszej kliniki sprawia, że wiele drobnych i poważnych dziecięcych kłopotów ze zdrowiem i rozwojem może zostać zdiagnozowanych, a nawet wyleczonych w jednym miejscu, przy ścisłej kooperacji pracujących tutaj specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Dopełniamy wszelkich starań, aby zapewnić doskonałe warunki, empatyczne, pełne wrażliwości i zrozumienia podejście personelu, oraz wystarczająco dużo czasu podczas wizyty na każdego pacjenta. Wszystko po to, aby pediatra mógł dokładnie rozeznać się w problemie, wyjaśnić go, a przy tym poradzić sobie z małym pacjentem, który nie zawsze jest skory do współpracy.

Pediatra w Kaliszu

Pierwsze wizyty po urodzeniu dziecka są najczęstsze – z wiekiem zdrowe dzieci potrzebują ich coraz mniej. Niemowlęctwo to niezwykle ważny okres rozwoju, w którym wiele wad można wykryć i zniwelować. To również czas intensywnych szczepień z kalendarza oraz systematycznego badania przyrostów wagi i wzrostu, które są pierwszym wskaźnikiem oceny stanu zdrowia dziecka. Z biegiem czasu pediatra przyjmujący prywatnie staje się lekarzem pierwszego kontaktu, który wspiera przy pierwszych przeziębieniach i wskazuje drogi do innych specjalistów, jeśli jego stan wymaga konsultacji. Nowoczesny ośrodek, w którym każdego dnia przyjmuje wielu specjalistów z tej dziedziny, to doskonały wybór dla rodziców, którzy poszukują opieki dla swojego dziecka lub dzieci. Znajdą oni tam pomoc, empatyczny personel oraz sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu ewentualne leczenie będzie przebiegało sprawniej i skuteczniej.