Opis zabiegu

– aplikacja kremu znieczulającego na sklejony napletek
– założenie opatrunku okluzyjnego na około 30-45 minut (dziecko musi oddać mocz przed zabiegiem, ponieważ po założeniu opatrunku nie ma takiej możliwości) 
– zdjęcie opatrunku, ewakuacja kremu i rozklejenie napletka
– codzienna toaleta i zsuwanie napletka w domu

Koszt zabiegu

– Rozklejanie napletka – 300 zł

kids-clinic-temp

U małych chłopców dochodzi czasem do sklejenia ze sobą żołędzi i napletka. Jeśli rozdzielenie nie nastąpiło po ukończeniu przez dziecko 3. roku życia, rodzice powinni wziąć pod uwagę wizytę u lekarza. Być może specjalista  stwierdzi, że należy wykonać procedurę rozklejania napletka. Świadczymy takie usługi w naszym centrum.

Czytaj więcej

Odklejanie napletka u dziecka Kalisz

W wielu przypadkach sklejki napletka towarzyszy przypadłość określana jako stulejka. Przy zachowaniu odpowiedniej higieny oraz domowej pielęgnacji leczenie zazwyczaj nie jest konieczne. Niekiedy jednak pod napletkiem gromadzi się zbyt duża ilość mastki, której nie da się skutecznie oczyścić. Mogą też pojawić się zaburzenia mikcji, zapalenie napletka oraz schorzenia dróg moczowych. Każdy z wymienionych problemów stanowi przesłankę do spotkania ze specjalistą – pediatrą lub urologiem dziecięcym.

Kiedy u dziecka rozwijają się kolejne stany zapalne, może zaistnieć potrzeba wykonania zabiegu takiego jak odklejanie napletka Kalisz to miasto, w którym przyjmujemy małych pacjentów z takimi dolegliwościami.

Rozklejanie napletka Kalisz

Procedura odklejania napletka nie należy do trudnych. Wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych. Polega na rozklejeniu napletka w warstwach nabłonka. Dzięki poszerzeniu zbyt wąskiego napletka o wiele łatwiej przeprowadzać pielęgnację tej strefy – oczyszczać zalegające osady oraz mastkę.

U części małych pacjentów sprawdza się specjalny preparat. Maść sterydowa zastępuje leczenie zabiegowe, przyspieszając samoistne odklejanie się napletka. O dobraniu odpowiedniej metody decyduje lekarz specjalista.