Lekarz prowadzący

Zakres usług

Konsultacja diagnostyka oraz leczenie dzieci w zakresie: 

– Choroby tarczycy takie jak choroba Hashimoto oraz inne postaci niedoczynności tarczycy, nadczynność tarczycy
– Niskorosłość
– Endokrynologiczne podłoże otyłości
– Ginekomastia
– Podejrzenie problemów z tarczycą u dzieci
– Ocena stopnia dojrzewania płciowego oraz jego zaburzeń
– Diagnostyka zaburzeń metabolicznych
– Policystyczne jajniki, guzy i torbiele nadnerczy

Koszt wizyty

– Konsultacja z zakresu endokrynologii dziecięcej: 250zł

Może zainteresować Cię również

Endokrynolog dziecięcy Kalisz
Dbając o komfort naszych pacjentów, oferujemy wiele usług z zakresu medycyny W Kids Clinic w Kaliszu Państwa dzieckiem może zająć się endokrynolog dziecięcy przyjmujący prywatnie, specjalizujący się w schorzeniach dotyczących gruczołów wydzielających ważne dla funkcjonowania organizmu hormony. W klinice dostępne są następujące usługi: konsultacje, diagnostyka oraz leczenie dla wszystkich pacjentów, którzy wykazują dolegliwości w obszarze układu endokrynnego, lub ich objawy mogą to sugerować.
Czytaj więcej

Kim jest endokrynolog dziecięcy?

To lekarz, który zajmuje się małoletnimi pacjentami odczuwającymi u siebie dolegliwości mogące potencjalnie wynikać z zaburzeń działania układu hormonalnego i powiązanych z nim narządów. Z uwagi na to, że ich organizm nie jest jeszcze w pełni dojrzały, borykają się oni z innymi schorzeniami, niż osoby dorosłe – to między innymi zaburzenia związane z rozwojem. Z usług endokrynologa dziecięcego prywatnie mogą skorzystać nie tylko kaliszanie, lecz również mieszkańcy pobliskich miejscowości, takich jak Pleszew, Ostrów Wielkopolski czy Turek. Dzięki wizycie prywatnej nie potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego, aby dostać się do specjalisty w najbliższym możliwym terminie, co przekłada się na krótszy czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia.

Jaki jest zakres usług endokrynologa dziecięcego?

Zatrudnieni w Kids Clinic specjaliści to lekarze medycyny, którzy zajmują się konsultowaniem wszelkich zgłoszonych przypadków, stawianiem diagnoz na podstawie zleconych badań, a także wdrażaniem leczenia zgodnego ze standardami medycznymi. Endokrynolog dziecięcy – z którego pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Kalisza czy okolicznych miejscowości, choćby Jarocina, Sieradza czy Konina – przyjmuje prywatnie w zakresie następujących usług:
  • podejrzenie otyłości o podłożu hormonalnym,
  • ginekomastia (przerost gruczołu piersiowego u chłopców),
  • podejrzenie zaburzeń pracy tarczycy,
  • nieprawidłowości w rozwoju płciowym,
  • diagnostyka zaburzeń metabolicznych,
  • choroby tarczycy (m.in. niedoczynność, nadczynność i Hashimoto),
  • niskorosłość,
  • zespół policystycznych jajników,
  • guzy, torbiele nadnerczy.

Które objawy hormonalne mogą być przesłanką do wizyty u specjalisty?

Hormony są niejako regulatorami wielu istotnych funkcji naszego organizmu – łaknienia, przybierania na masie, rozwoju płciowego, a nawet nastroju i energii. Bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju płciowego i fizycznego dziecka jest to, aby były one wydzielane nie tylko w odpowiednim czasie, ale też w ściśle określonych ilościach. Endokrynolog dziecięcy, do którego można udać się prywatnie, jest osobą wykwalifikowaną do oceny stanu dziecka, postawienia diagnozy i włączenia leczenia (zazwyczaj farmakologicznego). Rozpoczynając je odpowiednio wcześnie, dąży się do redukcji nieprawidłowości w tym zakresie. Nie należy zatem bagatelizować problemu – warto jak najwcześniej go rozpoznać!