Opis zabiegu

– znieczulenie miejscowe – okolicy zmiany
– wycięcie zmiany z marginesem zdrowej skóry
– kosmetyczne zeszycie brzegów rany szwami pojedynczymi lub ciągłym
– opatrunek 
– usunięcie szwów po 10-14 dniach

Usunięte znamię wysyłamy do badań do laboratorium histopatologicznego

  • Badanie jednego wycinka w cenie zabiegu, każdy wycinek dodatkowy cena 100zł
  • po 28 dniach roboczych od pobrania wycinka pacjent powinien zgłosić się po odbiór wyniku ( przychodnia nie przypomina o odbiorze wyniku)
  • Po odbiorze wyniku pacjent powinien zapisać się na konsultacje wyniku celem jego interpretacji do wybranego przez siebie specjalisty lub zgłosić się do lekarza POZ.

Koszt zabiegu

– Usuwanie znamion barwnikowych – 600 zł

kids-clinic-temp

Zespół Centrum Zdrowia Dziecka Kids Clinic składa się z doświadczonych specjalistów wielu dziedzin medycyny. Świadczą szeroki zakres usług, m.in. zajmują się usuwaniem zmian skórnych o różnej etiologii. Wycinają znamiona barwnikowe, określane potocznie jako pieprzyki. Oferują też pomoc osobom chcącym pozbyć się innych zmian niezależnie od przyczyny (poprawa estetyki, kwestie zdrowotne).

Czytaj więcej

Bezbolesne usuwanie zmian skórnych Kalisz

Pieprzyki to zmiany skórne mogące mieć rozmaite rozmiary oraz barwę, począwszy od szarej, przez brązową czy ciemnobrązową, a skończywszy na czarnej. Posiadacze zmian o charakterze barwnikowym nie powinni ich lekceważyć, lecz uważnie obserwować. Najlepszym rozwiązaniem będzie regularne badanie lekarskie. Specjalista dokona oceny zmiany, a jeśli uzna, że to konieczne, może zalecić zabieg taki jak usuwanie zmian barwnikowych Kalisz to miasto, w którym przeprowadzamy tego rodzaju procedury.

Pacjenci zdecydowani na pozbycie się znamienia mogą zgłosić się do naszej placówki. Usługa polega na chirurgicznym wycięciu problematycznej tkanki wraz z marginesem otaczającej ją zdrowej skóry. Zabieg trwa krótko i jest w pełni bezbolesny – wymaga jedynie znieczulenia miejscowego.

Szybkie usuwanie pieprzyków Kalisz

Zachęcamy do kontroli swoich zmian skórnych. Ostrożność w postępowaniu ze zmianami takimi jak np. znamiona dysplastyczne pozwoli uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych. Lekceważone, mogą się rozwinąć, a w najgorszych przypadkach przerodzić w nowotwór. Jego najgroźniejsza odmiana to czerniak złośliwy.