Lekarz prowadzący

Zakres usług

– konsultacje w zakresie chirurgii i traumatologii dziecięcej (pacjenci do 18 rż)
– opieka poszpitalna po urazach i złamaniach u dzieci
– opieka po zabiegach operacyjnych
– opieka po leczeniu operacyjnym oparzeń
– doradztwo w zakresie leczenia oparzeń, oraz blizn.
– wykonanie zabiegów w znieczuleniu miejscowym.

Koszt wizyty

– Konsultacja z zakresu chirurgii dziecięcej: 200 zł

Zabiegi

– Rozklejanie napletka – 300zł
– Rozklejanie warg sromowych-300zł
– Zabieg klinowej resekcji wrastającego paznokcia – 500zł
– Zabieg wycięcia znamion barwnikowych i drobnych guzków skóry i tkanki podskórnej – 600zł

Zabiegi w znieczuleniu miejscowym u pacjentów od 8 roku życia, w zależności od możliwości współpracy dziecka.

Zabiegi wycięcia znamion oraz resekcje wrastającego paznokcia wykonujemy również u osób dorosłych.

Może zainteresować Cię również

Chirurg dziecięcy Kalisz

Co to jest chirurgia i traumatologia  dziecięca?

Chirurgia dziecięca jest to podspecjalność chirurgii, w której wykonuje się zabiegi i operacje niemowląt i dzieci, których wiek nie przekroczy 18 roku życia. Dziedzinę tą charakteryzuje obszerny zakres chorób, w tym przede wszystkim chorób wewnętrznych, wad wrodzonych oraz schorzeń okresu dziecięcego. Traumatologia natomiast, to tak zwana chirurgia urazowa, która wiąże się z ortopedią. Traumatolog diagnozuje i leczy zabiegowo lub operacyjnie urazy kości, stawów czy też więzadeł.

Czytaj więcej

W naszej przychodni Kids Clinic w Kaliszu znajdą Państwo specjalistyczną pomoc w zakresie chirurgi oraz traumatologii dziecięcej. Lekarze specjaliści zapewniają poszpitalną opiekę po urazach i złamaniach u dzieci a także po zabiegach operacyjnych.

Nasz chirurg dziecięcy wykonuje zabiegi rozklejania napletka u dzieci/nastolatków za pomocą kremu znieczulającego oraz opatrunku okluzyjnego. Jest to zabieg wykonywany w przypadku, kiedy wystąpił stan zapalny pod napletkiem bądź utrzymał się do okresu nastoletniego. Po zabiegu należy stosować odpowiednią maść i dbać o codzienną toaletę wraz z odsuwaniem napletka. Nie należy mylić takiego rodzaju odklejania napletka z operacyjnym leczeniem stulejki, o której mogą Państwo przeczytać na naszym blogu. Link do strony https://www.kidsclinic.pl/artykul/czy-stulejka-to-cos-groznego-.

Zabiegiem, który jest wykonywany w naszej przychodni jest także zabieg resekcji klinowej wzrastającego paznokcia w znieczuleniu miejscowym. Polega on na jałowym obłożeniu i założeniu stazy na palec, następnie wycięciu brzegu paznokcia wzrastającego razem z przerośniętym wałem skórnym okołopaznokciowym i zszyciu brzegów rany. Szwy usuwane są 7-10 dni po zabiegu.

Jeśli Państwo szukają pomocy dla swojego dziecka w usunięciu znamion, małych guzków skóry czy tkanki podskórnej nasz chirurg chirurg dziecięcy w Kaliszu wykona zabieg w znieczuleniu miejscowym. Ściągnięcie szwów następuje po 10-14 dniach. Znieczulenie miejscowe wykonywane jest od 12-13 roku życia dziecka.

Profesjonalną opiekę medyczną w dziedzinie chirurgii dziecięcej zapewnią Państwa dzieciom nasi wykwalifikowani lekarze. Charakteryzuje ich szczególna dbałość o małych i młodych pacjentów.