Opis zabiegu

– znieczulenie miejscowe – po jednej iniekcji z każdej strony palca 
– jałowe obłożenie i założenie stazy na palec
– wykonanie zabiegu wycięcia brzegu wrastającego paznokcia wraz z  przerośniętym wałem skórnym okołopaznokciowym
– kosmetyczne zeszycie brzegów rany
– opatrunek
– usunięcie szwów po 7-10 dniach

Koszt zabiegu

– Resekcja wrastającego paznokcia – 500 zł

kids-clinic-temp

Pomagamy osobom cierpiącym z powodu wrastających paznokci. Dolegliwość zalicza się do najczęstszych chorób w obrębie aparatu paznokciowego. Zwykle pojawia się na paluchu, ale czasami dotyka też innych paznokci – zarówno stóp, jak i dłoni. To bolesna przypadłość, z którą borykają się wszystkie grupy wiekowe, ze szczególnym uwzględnieniem młodych dorosłych. Oferujemy leczenie tego problemu w naszym kaliskim centrum.

Czytaj więcej

Resekcja wrastającego paznokcia Kalisz

Z problemem wrastających paznokci spotykają się osoby noszące niedopasowane buty, a także obcinające paznokcie w niewłaściwy sposób (np. zbyt głębokie wycinanie kątów). Czynniki ryzyka wrośnięcia paznokcia to również wieloletnia grzybica lub uraz mechaniczny. Ponadto schorzenie może występować genetycznie.

Wrastający paznokieć to zaburzenie proporcji rozmiarów płytki paznokciowej, łożyska oraz wałów paznokciowych. Może być nabyte albo wrodzone. Leczenie polega na trwałej redukcji szerokości płytki lub zmianie kierunku jej wzrostu. Udzielamy pacjentom profesjonalnej pomocy medycznej, przeprowadzając procedurę znaną pod nazwą resekcja klinowa paznokcia Kalisz to miasto, w którym można umówić się na konsultację oraz zabieg. Procedura polega na częściowym usunięciu płytki paznokciowej oraz wału paznokcia zmienionego w wyniku stanu zapalnego (tzw. ziarniny).

Resekcja klinowa wrastającego paznokcia Kalisz

Osobom zainteresowanym  poddaniem się zabiegowi takiemu jak resekcja wrastającego paznokcia Kalisz ma wiele do zaoferowania. Nasi specjaliści wyróżniają się dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Przyjmują pacjentów z wrośniętym paznokciem oraz innymi dolegliwościami stóp.