Lekarz prowadzący

Zakres usług

– Diagnostyka oraz leczenie schorzeń dermatologicznych u dzieci i dorosłych 
– Dermatoskopia (inaczej dermoskopia) – badanie znamion barwnikowych (pieprzyków) i niebarwnikowych pod powiększeniem, przy użyciu dermatoskopu
– Kriochirurgia – metoda krioterapii polegająca na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorych lub przerośniętych tkanek za pomocą azotu

Koszt wizyty

– konsultacja dermatologiczna 220zł
– konsultacja dermatologiczna + badanie dermatoskopem 250zł
– konsultacja dermatologiczna + kriochirurgia 300zł

Może zainteresować Cię również

Dermatolog dziecięcy Kalisz

Dermatolog dziecięcy – czym się zajmuje?

Zadaniem dermatologa dziecięcego jest diagnostyka oraz leczenie schorzeń o podłożu dermatologicznym u dzieci od urodzenia do osiągnięcia  pełnoletności. Choroby skóry u dzieci różnią się od tych występujących u dorosłych. W przypadku wystąpienia u dziecka objawów takich jak: wysypka, świąd, zaczerwienienia, nietolerancja pokarmowa, alergia, łysienie bądź niepokojące zmiany istniejących już znamion skórnych, należy udać się do dermatologa dziecięcego.

Czytaj więcej

W Przychodni Kids Clinic w Kaliszu specjalista wykonuje badanie znamion barwnikowych,(tzw. pieprzyków) oraz niebarwnikowych. Badanie to przeprowadza z użyciem dermatoskopu, który jest swojego rodzaju mikroskopem powiększającym znamiona dziesięciokrotnie. Dzięki temu dermatolog dziecięcy może ocenić czy zmiana skórna jest zmianą łagodną czy też ma on do czynienia z czymś groźniejszym np. czerniakiem skóry.

W leczeniu schorzeń dermatologicznych u dzieci i dorosłych wykorzystujemy kriochirurgię. W tym zabiegu niszczy się tkanki chorobowo zmienione lub przerośnięte przy użyciu ciekłego azotu. Ciekły azot ma bardzo niskie temperatury a więc dotykając zmianę skórną zamraża ją. Więcej na temat kriochirurgii znajdą Państwo na naszym blogu. Zapraszamy do lektury → https://www.kidsclinic.pl/artykul/kriochirurgia—zastosowanie-cieklego-azotu-w-dermatologii.

Schorzenia dermatologiczne u dzieci wymagają szczególnego podejścia do tematu. Dermatolog dziecięcy musi postawić szczegółową diagnozę i wprowadzić odpowiednie leczenie. W naszej przychodni posiadamy odpowiedniego specjalistę, który wykorzystuje skuteczne metody leczenia włosów, skóry i przydatków skóry u dzieci. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapisywania się do dermatologa dziecięcego w Kaliszu. Formularz rejestracyjny dostępny jest na naszej stronie.

Warto nam zaufać!!!