Lekarz prowadzący

Zakres usług

– Wykonanie zabiegów w znieczuleniu miejscowym.
– Konsultacje w zakresie leczenia ran, blizn, oparzeń

Koszt wizyty

– Konsultacja z zakresu chirurgii: 190 zł 

Zabiegi

– Zabieg klinowej resekcji wrastającego paznokcia – 500zł
– Zabieg wycięcia znamion barwnikowych i drobnych guzków skóry i tkanki podskórnej – 600zł

Może zainteresować Cię również

Chirurg Kalisz
Kids Clinic to między innymi poradnia chirurgiczna w Kaliszu, która umożliwia pacjentom konsultacje w sprawie rozmaitych problemów wymagających zabiegów w znieczuleniu ogólnym, a także leczenia ran, blizn i owrzodzeń. Wybierając się do chirurga prywatnie, można znacząco skrócić czas oczekiwania, a tym samym szybciej wdrożyć zalecenia medyczne.
Czytaj więcej

Jakie zabiegi wykonuje chirurg w poradni?

Zatrudniony w poradni Kids Clinic lekarz zajmuje się szeroko pojętymi świadczeniami w zakresie diagnostyki, a także zabiegów ambulatoryjnych, które nie wymagają pobytu w placówce szpitalnej. To przede wszystkim:
  • diagnostyka bólów i innych dolegliwości dotyczących tkanek miękkich i narządów wewnętrznych,
  • rozpoznawanie wskazań do postępowania szpitalnego oraz operacyjnego,
  • zaopatrywanie ran,
  • kontynuacja leczenia poszpitalnego,
  • prewencja schorzeń pochirurgicznych,
  • kierowanie na badania: laboratoryjne, mikrobiologiczne, histopatologiczne, obrazowe i inne,
  • usuwanie zmian skórnych (tłuszczaki, kaszaki i inne),
  • operacyjne korekcje wrastających paznokci, reserkcja wrastającego paznokcia,
  • usuwanie znamion barwnikowych,
  • leczenie odmrożeń, zakażeń skóry, owrzodzeń, urazów tkanek miękkich.
Zabiegi wykonywane są na miejscu w znieczuleniu miejscowym,i wyłącznie przy wskazaniu lekarza prowadzącego. Chirurg w Kaliszu przyjmujący prywatnie w poradni to również osoba, do której można się udać w sprawach nagłych urazów wymagających szycia, w przypadku schorzeń z koniecznością leczenia szpitalnego czy zaopatrywania trudno gojących się ran. Zgłoszenie się do specjalisty z tej dziedziny może okazać się jednym z ważnych kroków pozwalających na zmniejszenie odczuwanych dolegliwości poprzez wyeliminowanie ich przyczyny.

Jak wyglądają zabiegi w poradni chirurgicznej?

Zabiegi inwazyjne, wymagające przerwania ciągłości powłok skórnych, wymagają zachowania bezwzględnych procedur medycznych i mogą być wykonywane jedynie przez uprawnione osoby. Poradnia chirurgiczna w Kaliszu Kids Clinic to miejsce, w którym pracują lekarze chirurdzy.  Zgłosić się do nich mogą również osoby potrzebujące prywatnej wizyty u specjalisty, zamieszkujące pobliskie miejscowości, takie jak: Pleszew, Ostrów Wielkopolski czy Turek. Każdą interwencję poprzedza dokładny wywiad oraz diagnostyka, które umożliwiają postawienie diagnozy bądź jej potwierdzenie, i upewnienie się w przekonaniu, że będzie to konieczne rozwiązanie.

Kto może się zgłosić do chirurga?

Ze względu na brak konieczności posiadania skierowania od lekarza rodzinnego na wizytę można się umówić w krótkim czasie. Pacjenci, którzy odczuwają u siebie dolegliwości wymagające interwencji chirurga, mogą natychmiast zgłosić się do Kids Clinic. W poradni chirurgicznej pacjenci m.in. z Jarocina, Sieradza czy Konina mogą liczyć na ustalenie pierwszego wolnego terminu wizyty prywatnej. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na zabieg do minimum. Chirurg, do którego zgłosi się pacjent, postara się pomóc w trapiącym go problemie. Bardzo często do takiego gabinetu przychodzą osoby, które zdecydowały się pozbyć znamion, lub mają problemy z ruchomością kończyn po operacjach w szpitalu albo urazach.

Kiedy warto zgłosić się do chirurga?

Różnego rodzaju zmiany skórne – zarówno barwnikowe, jak i drobne guzki skóry oraz tkanki podskórnej – to częsta przypadłość będąca codziennością wielu osób na świecie. Nie zawsze interwencja chirurga ma aspekt czysto kosmetyczny, gdyż wszelkie tego typu problemy wymagają dokładnej diagnostyki w celu ustalenia ich przyczyny. Poradnia chirurgiczna w Kaliszu  jest miejscem, w którym realizowane są wizyty prywatne, które nie wymagają skierowania od lekarza rodzin.