Lekarz prowadzący

Zakres usług

W poradni wad postawy Kalisz KidsClinic – diagnozuje się i leczy wady wrodzone oraz rozwojowe układu kostno-stawowego u dzieci. Podstawowymi wadami postawy są m. in.

– stopa płaska,
– stopa szpotawa,
– kolana koślawe,
– kolana szpotawe,
– klatka piersiowa lejkowata,
– plecy okrągłe,
– plecy wklęsłe
– boczne skrzywienie kręgosłupa – skoliozy

Za główną przyczynę powstawania tych zaburzeń uważa się złe nawyki, mianowicie nieprawidłowe ułożenie ciała podczas chodzenia, stania czy siedzenia. Szczególnie biorąc pod uwagę długie siedzenie przed komputerem czy telewizorem dzieci narażone są na osłabienie mięśni, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała. Dobrze byłoby zastąpić to ruchem na świeżym powietrzu bądź inną aktywnością fizyczną.

Koszt wizyty

– diagnoza fizjoterapeutyczna: 150 zł,
– terapia (45min): 100 zł,
– wkładki IGLI: 350 zł,

Poradnia wad postawy u dzieci - Kalisz

Jednym ze sposobów leczenia jest terapia polisensoryczna w Kaliszu, którą z powodzeniem znajdą państwo w Centrum Zdrowia Kids Clinic. Głównym jej celem jest stymulacja percepcji, która płynie ze wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, węchu, dotyku, smaku i ruchu). Jedną z najczęstszych wad postawy jest  boczne skrzywienie kręgosłupa. Leczeniem skoliozy zajmą się również nasi specjaliści w Kaliszu.

Czytaj więcej

Na czym opiera się terapia manualna dzieci w Kaliszu?

Na dokładnej diagnostyce i terapii chorób dysfunkcyjnych układu mięśniowo-szkieletowego. Wykorzystuje ona bezbolesne techniki mięśniowe i powięziowe odpowiednio dobierane do występujących schorzeń i wieku dziecka. Nazywa się ją „leczeniem za pomocą rąk”. Kompleksowe wsparcie w leczeniu wad postawy u dzieci zapewnia rehabilitacja. Prowadzi ona do osiągnięcia całkowitej bądź też częściowej sprawności fizycznej. Rehabilitacja Kalisz zaprasza na rekonwalescencję pod okiem najlepszych specjalistów.

Przez wzgląd na ciągły nacisk na wszelakie deformacje narażone są również stopy. W przypadku dzieci należy do nich głównie płaskostopie. Skorygować je mogą odpowiednie wkładki ortopedyczne dobrane przez specjalistę. W naszej przychodni na dolegliwości ze stopami stosuje się także wkładki sensomotoryczne wykonane z włókna węglowego – wkładki IGLI, o których szerzej opisane jest na naszym blogu, gdzie serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do zapisywania się do naszego fizjoterapeuty wad postawy poprzez formularz rejestracyjny bądź telefonicznie.