Psycholog, oligofrenopedagog, nauczyciel.
Ukończyłam studia magisterskie o specjalności psychologia społeczna na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz filologię angielską z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam kwalifikacje do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z dziećmi przebywającymi w placówce opiekuńczo – wychowawczej oraz z dziećmi niepełnosprawnymi w centrum edukacyjno – rehabilitacyjnym. Praktykowałam również w takich miejscach jak dom dziecka, areszt śledczy oraz publiczna szkoła podstawowa. Obecnie oprócz pracy w gabinecie, wspieram uczniów w publicznym zespole szkolno – przedszkolnym. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach, szkoleniach, projektach czy konferencjach.
W mojej pracy kieruję się zasadą, że nie ma dobrej terapii bez rzetelnej diagnozy. W diagnozowaniu posługuję się szczegółowym wywiadem, wnikliwą obserwacją oraz bazą testów psychologicznych. W praktyce psychologicznej stosuje metody zaczerpnięte m.in. z Pozytywnej Dyscypliny, Porozumienia Bez Przemocy oraz Terapii Poznawczo – Behawioralnej.
Najważniejszy jest dla mnie mały pacjent i jego dobro. Staram się by w moim gabinecie zawsze panowała przyjazna atmosfera, a dzieci i młodzież czuły się bezpiecznie i swobodnie. Ważnym elementem mojej pracy jest również wsparcie i psychoedukacja rodziców.
Kursy i szkolenia dokształcające:
– Neuroaktywni – zaburzenia koncentracji uwagi i ADHD
– szkolenie z zakresu zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym wśród uczniów szkól podstawowych i ponadpodstawowych
– „Jak diagnozować i rozmawiać z pacjentami o traumie?”
– „Ostrożnie – dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”
– Pozytywna Dyscyplina
– III – stopniowe szkolenie PECS (komunikacja osób w spektrum)
– III- stopniowe szkolenie MAKATON ułatwiające komunikację dzieciom niemówiącym
– szkolenie „ Trudne zachowanie – pozytywne podejście”
– Diagnoza Funkcjonalna
– Diagnoza i terapia dysleksji
– szkolenie z zakresu problematyki seksualności osób niepełnosprawnych