fbpx

PAKIET KOBIETY W CIĄŻY

Kod badania: PKCIAZN
Cena badania: 534,06 PLN
Ilość badań w pakiecie: 16

Opis badania

Ciąża to okres, gdy w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian w funkcjonowaniu organizmu. Niestety, czasami podczas ciąży, dochodzi także do rozwoju nieprawidłowości takich jak anemia, cukrzyca czy zmiany w funkcjonowaniu nerek, które nie tylko wpływają na samopoczucie przyszłej mamy, ale także mogą niekorzystnie wpływać na prawidłowy rozwój dziecka.

Badania wchodzące w skład pakietu umożliwiają ocenę najczęściej spotykanych w organizmie kobiety ciężarnej zmian niesprzyjających prawidłowemu rozwojowi dziecka. Poza tym dają informację dotyczącą ogólnego stanu zdrowia i są podstawą w prawidłowym przygotowaniu do porodu.

W prawidłowym rozwoju ciąży dużą rolę odgrywa również diagnostyka infekcji zarówno wirusowych, jak i pasożytniczych. Dlatego bardzo ważne jest, aby w czasie jej trwania wykluczyć zakażenia wirusami takimi jak: wirus toksoplazmy, różyczki, cytomegalii, HIV czy wirusami zapalenia wątroby typu B i C (HBV i HCV). Istotne jest również wykonanie badania w kierunku kiły.

Przed porodem konieczne jest również oznaczenie grupy krwi oraz przeciwciał anty-Rh. Badania wchodzące w skład pakietu zawierają za-równo badania obowiązkowe, jak i te zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG).

 W skład pakietu wchodzą następujące badania:

MORF – Morfologia (C55)
AHCV – HCV – p/c przeciw HCV (WZW typu C) (V48)
TOX-G – Toxoplazma gondi – p/c IgG (X41)
GLU – Glukoza (L43)
MOCZ – Badanie ogólne moczu (A01)
RUB-G – Rubella (różyczka) – p/c IgG (V21)
TOX-M – Toxoplazma gondi – p/c IgM (X45)
RUB-M – Rubella (różyczka) – p/c IgM (V24)
CMV-G – CMV – wirus cytomegalii p/c IgG (F19)
CMV-M – CMV – wirus cytomegalii p/c IgM (F23)
HBSAG – HBs – antygen HBs (WZW typu B) (V39)
WR – Test kiłowy – przesiewowy (WR)
GRUPA – Grupa krwi, Rh
TSH – Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69)
FE – Żelazo w surowicy (O95)
AHIV – HIV  wirus HIV test przesiewowy (p/c anty-HIV 1/2, antygen p24) (F91)
 

Należy pamiętać, że w momencie stawienia się na pobranie krwi w przypadku badań wykonywanych w moczu, kale bądź ślinie należy materiał dostarczyć do Punktu Pobrań w odpowiednim pojemniku.

 

Zapraszamy do polubienia naszego profilu oraz regularnych odwiedzin aby być na bieżąco.

Koszyk