fbpx
Kto to jest neurologopeda?

Kto to jest neurologopeda?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że neurologopeda i logopeda to nie jest to samo.

Rola mowy w życiu człowieka

Mowa jest dla nas niezwykle istotna. To nasz główny sposób porozumiewania się z ludźmi. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie wyrażać swoje opinie na każdy temat, a także opowiadać o swoich uczuciach i emocjach. Niestety, ale czasami problemy neurologiczne doprowadzają do nieprawidłowej wymowy, czyli do jej zaburzenia.

Neurologopeda dziecięcy

Neurologopedia to specjalizacja logopedii, która zajmuje się właśnie problemami neurologicznymi. Terapie prowadzi się wówczas zarówno u dzieci i u dorosłych. Problemy mogą być różne, a jednym z najpopularniejszych jest autyzm. Niezależnie od schorzenia – im wcześniej zaczniemy terapię – tym lepiej.

Kiedy udać się do neurologopedy?

Niestety, ale ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, jak powinien wyglądać prawidłowy rozwój mowy u dziecka. Pierwszy wyraz, który ma jakieś znaczenie, dziecko powinno wypowiedzieć między 6 a 20 miesiącem życia. Jeśli tego nie zrobiło – powinniśmy udać się do specjalisty.

Kolejnym sygnałem mogą być problemy z jedzeniem. Jeśli dziecko nie chce jeść albo ma problemy z gryzieniem czy przełykaniem – może być to związane chociażby z problemami z oddychaniem, których nie dostrzeżemy na pierwszy rzut oka.

Neurologopeda dziecięcy w Kids Clinic

W ofercie Kids Clinic znajdują się usługi neurologopedy. Można z nich skorzystać zapisując się na naszej stronie internetowej: Neurologopeda dziecięcy – rejestracja bądź telefonicznie pod numerem: 510 935 395.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu oraz regularnych odwiedzin aby być na bieżąco.

Koszyk