Lekarz prowadzący

Zakres usług

Diagnoza i terapia małych dzieci (kilkumiesięcznych), dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym młodzieży i młodych dorosłych. Psychoedukacja i wsparcie rodziców w procesie wychowawczym.

Pierwsze spotkanie odbywa się z samymi rodzicami bez dziecka i ma na celu zebranie wywiadu. Im dziecko jest mniejsze, tym większa jest rola rodzica w terapii.

Praca w obszarach takich jak:

– problemy wychowawcze

 – rozwód

– niska samoocena

– zaburzenia neurorozwojowe: ADHD, spektrum autyzmu

– lęk separacyjny

-mutyzm wybiórczy

– depresja, zaburzenia nastroju, samookaleczanie

– trudności w nauce

 – zaparcia, moczenie

TESTY DIAGNOSTYCZNE

  • Kwestionariuszy do Diagnozy Depresji u Dzieci i Młodzieży,
  • Test Kompetencji Rodzicielskich,
  • Inwentarz Stanu i Cechy Lęku,
  • Wielowymiarowy Kwestionariusz Samooceny
  • Test Apercepcji Tematycznej.

Koszt wizyty

– terapia indywidualna 160 zł
– terapia rodzinna 170 zł

– opinia psychologa – 200 zł
– opinia psychologa rozszerzona 400 zł

Zaświadczenia o uczęszczaniu dziecka na terapię psychologiczną wystawiane są bez opłat, na życzenie rodzica.

Psycholog dziecięcy Kalisz

Najmłodsi pacjenci Kids Clinic mogą liczyć na wsparcie naszych  specjalistów. Zapewniamy szybkie terminy oraz pomoc psychologa dziecięcego. Zajmujemy się łagodzeniem trudności w różnego rodzaju obszarach, z którymi dziecko nie jest w stanie sobie poradzić. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Jeśli według naszej opinii zachodzi taka potrzeba, do terapii dołącza najbliższa osoba bądź cała rodzina.

W czym może pomóc psycholog dziecięcy?

Dziedzina, w której specjalizują się członkowie kadry Kids Clinic, obejmuje szereg zagadnień. Między innymi, w gabinecie pojawiają się rodzice podejrzewający, że w rozwoju ich potomka zachodzą jakieś nieprawidłowości. Jeżeli dziecko przechodzi badania pod kątem niepełnosprawności, opinia psychologa dziecięcego to jeden z elementów procesu diagnostycznego.

Niekiedy wizyta w placówce może przynieść więcej korzyści opiekunom niż samemu dziecku. Przykładowo, rozmowa ze specjalistą może rozwiać ewentualne wątpliwości. Czasami rodzice przyglądają się potomkowi z obawą, a opinia psychologiczna pomoże im się uspokoić, upewnić, że zachowanie ich dziecka nie odbiega od normy. Kolejny przypadek, gdy konsultacja będzie dobrym pomysłem, to szeroko rozumiane problemy rodzinne. Przykładowo, nasz psycholog dziecięcy przyjmuje w Kaliszu pacjentów, których rodzice zdecydowali się na rozwód. Pomaga najmłodszym oswoić się z nową sytuacją, gdy jeden opiekun opuszcza dom, gdy pojawiają się trudności finansowe czy obniża się jakość życia. Terapia może pomóc ograniczyć negatywny wpływ rodzinnych perturbacji na delikatną psychikę dziecka.

Czytaj więcej

Kiedy warto się zwrócić do psychologa dziecięcego?

Gabinet specjalisty to odpowiednie miejsce dla małych pacjentów borykających się z lękliwością czy nadmierną nieśmiałością. Warto wziąć pod uwagę przyprowadzenie dziecka do psychologa dziecięcego, jeśli rodzic widzi, że potomek ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, ma negatywną opinię na swój temat czy zmaga się z niskim poczuciem własnej wartości.

Wśród przesłanek, które powinny przekonać rodziców do zapisania dziecka na terapię, można wymienić niepokojące zmiany w zachowaniu. Alarmujące symptomy mogą dotyczyć zarówno czynów, jak i wyglądu. Trzeba mieć na uwadze ryzyko popadnięcia w złe towarzystwo, kontaktu z narkotykami, alkoholem etc. Psycholog dziecięcy przygląda się relacjom pacjenta w szkole, w grupie rówieśniczej, a także w domu. Opinia specjalisty bywa potrzebna też w przypadku, kiedy dziecko nie potrafi zapanować nad emocjami, bywa impulsywne (włącznie z wrogim nastawieniem czy wręcz agresją).

Psycholog dziecięcy w Kaliszu

Jeśli rodzice zauważą coś niepokojącego w zachowaniu dziecka, mogą mieć wątpliwości, czy reakcje potomka są typowe np. dla okresu adolescencji, czy to poważniejszy problem. Rozsądną opcją będzie przedstawienie sytuacji specjaliście. Przy czym warto powierzyć sprawę osobie, która zajmuje się na co dzień pomocą najmłodszym, czyli komuś takiemu jak psycholog dziecięcy. W Kaliszu pracują zawodowcy, co potwierdzają opinie pacjentów. Dysponują wiedzą oraz doświadczeniem, biorą udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. Ich kwalifikacje umożliwiają znalezienie optymalnego rozwiązania problemu danego pacjenta.