fbpx
Ginekolog dziecięcy - kiedy udać się na wizytę?

Ginekolog dziecięcy – kiedy udać się na wizytę?

Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u ginekologa dziecięcego?

Mimo, że pierwsza wizyta u ginekologa kojarzy się głównie z pierwszą miesiączką, nie jest to jedyny moment, kiedy powinniśmy pomyśleć o naszej pierwszej wizycie u specjalisty. Ginekolog dziecięcy czasami jest zmuszony do zbadania dziewczynki ze względu na zupełnie inne dolegliwości. Kiedy powinnyśmy się do niego udać?

Ginekolog dziecięcy na problemy skórne w miejscach intymnych

Przede wszystkim powinniśmy udać się do ginekologa w momencie, w którym dziecko odczuwa pieczenie w okolicach miejsc intymnych. Nie zawsze jest tak, że problemami skórnymi powinien zająć się tylko dermatolog. Kiedy nasza córeczka zacznie skarżyć się na dyskomfort – powinniśmy od razu udać się do ginekologa dziecięcego. O innych problemach skórnych, których sami możemy nie dostrzegać, dowiadujemy się najczęściej podczas wizyty u pediatry.

Wady rozwojowe narządów rozrodczych

Bywa, że ginekolog musi kontrolować dziewczynkę niewiele po narodzinach. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, kiedy wykryte zostaną wady rozwojowe narządów rozrodczych czy wda się jakaś infekcja.
Z takich rzeczy które powinny nas zaniepokoić:

  • Nieprawidłowy wygląd narządów zewnętrznych
  • Krwawienie przed okresem dojrzewania
  • Niewyjaśnione bóle brzucha

Kiedy udać się do ginekologa, kiedy nie mamy żadnych problemów?

W takim wypadku warto udać się do ginekologa w okolicach 13 roku życia. W Kids Clinic w Kaliszu można umówić się na wizytę u ginekologa dziecięcego telefonicznie lub za pomocą formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej:  Ginekolog Dziecięcy Kalisz oraz telefonicznie: 510 935 395 – Zapraszamy!

Zapraszamy do polubienia naszego profilu oraz regularnych odwiedzin aby być na bieżąco.

Koszyk