fbpx
Kiedy zabrać dziecko do dietetyka?

Kiedy zabrać dziecko do dietetyka?

Ostatnimi czasy coraz częściej nasze dzieci mają problemy żywieniowe. W erze popularyzacji wody smakowej oraz fast-foodowego jedzenia – dzieci coraz częściej mają problemy z układem żołądkowym, zębami, a także nadwagą.

Dietetyk dziecięcy – w czym może pomóc?

Przede wszystkim – największym problemem u dzieci jest to, że niektórych potraw najzwyczajniej w świecie nie lubią. Uzależnienie od cukru sprawia, że coraz częściej jedzą wybiórczo, a na dodatek tylko i wyłącznie te rzeczy, które im smakują. Wg badań przeprowadzonych przez „Peryskop” problemy z nadwagą ma aż 15% przedszkolaków! Mało tego, z wiekiem ta tendencja się powiększa – wśród jedenastolatków wynosi już 29%!

Dietetyk ma bardzo ciężkie zadanie, ponieważ musi doprowadzić dziecko do wykształcenia prozdrowotnych nawyków żywieniowych. Ciężko jest namówić dziecko, żeby sięgało po rodzynki zamiast chipsów, czy po szklankę wody zamiast coli. Odpowiedni dietetyk jest jednak w stanie pokierować dziecko i razem z nim pokonać najtrudniejsze przeszkody!

Jak przebiega wizyta?

Najczęściej jest tak, że na samym początku dietetyk robi wywiad, aby poznać jadłospis dziecka. Szybko oceni, czego najprawdopodobniej brakuje w naszym organizmie. Mimo wszystko, warto do dietetyka przyjść z kompletem badań, dzięki którym dietetyk jeszcze precyzyjniej będzie w stanie określić źródło problemów.

Nie tylko otyłość czy anoreksja

Bardzo wiele osób myśli, że dietetyk pomaga tylko i wyłącznie osobom chorym i tym, które mają niedowagę. Oczywiście nie jest to prawda. Praktycznie każdy z nas ma w swoim codziennym jadłospisie jakieś niezdrowe nawyki – dietetyk ma przede wszystkim ocenić, gdzie one występują i pokierować nami tak, abyśmy przerzucili się na zdrowy styl życia.

Dietetyk dziecięcy w Kids Clinic

W Kids Clinic na Asnyka 25 w Kaliszu można umówić się na wizytę u Dietetyka Dziecięcego za pośrednictwem naszego formularza zgłoszeniowego: DIETETYK DZIECIĘCY oraz telefonicznie pod numerem: 510 935 395

Zapraszamy do polubienia naszego profilu oraz regularnych odwiedzin aby być na bieżąco.

Koszyk