fbpx

Blog

Pierwsza wizyta u pediatry - jak się przygotować?

Pierwsza wizyta u pediatry – jak się przygotować?

Czyli kiedy powinien wkroczyć pediatra!

Jeśli dziecko całe i zdrowe wróciło z nami do domu, powinniśmy dać mu troszkę czasu na aklimatyzację. Najczęściej sugeruje się od 6 do 8 tygodni. Dopiero po tym okresie powinniśmy udać się do placówki.

Wizyty patronażowe

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że po porodzie, położna może przyjechać do naszego domu nawet 4 razy! W trakcie takich spotkań oceni, czy z mama z dzieckiem są w dobrym stanie. Dodatkowo przepisy przewidują również wizytę pediatry.

Dlaczego nie powinniśmy udać się z nim do przychodni? Ponieważ niepotrzebnie narazilibyśmy maluszka na stres. Pamiętajmy, że wszystko to, co dla nas jest normalne, dla niego jest czymś zupełnie nowym!

Pierwsze spotkanie z pediatrą

Jeśli nasze dziecko czuje się dobrze, pediatra powinien zobaczyć je w pierwszych 4 tygodniach życia podczas wizyty domowej. Kolejne spotkania mogą odbywać się w placówce. Między 6 a 8 tygodniem życia musimy wykonać obowiązkowe szczepienia. Pediatra przekaże nam też informacje na temat kolejnych szczepień. W trakcie spotkań lekarz ocenia fizyczny i neurologiczny stan malucha, a także przeprowadza rutynowe badania mające na celu ocenić jego zdrowie.

Pora dnia ma znaczenie!

Na pierwszą wizytę w przychodni powinniśmy umówić się wtedy, kiedy dziecko jest najlepiej nastawione do świata. Wybierzmy taką porę dnia, podczas której raczej nie marudzi. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze to wystarczy – dzieci reagują na lekarzy bardzo różnie i nie zawsze od razu przywołamy je do porządku.

Co zabrać na wizytę?

Przede wszystkim powinniśmy zabrać księżeczkę zdrowia, warto również mieć ze sobą kocyk, pieluchy i ciuszki na zmianę. Warto również zabrać dodatkowy smoczek, gdyby maluch jeden upuścił.

Chcesz umówić się na wizytę do pediatry?
Umów się na wizytę w Kids Clinic!

Zapraszamy do polubienia naszego profilu oraz regularnych odwiedzin aby być na bieżąco.

Koszyk