fbpx
Dziecko z nadwagą - co robić?

Dziecko z nadwagą – co robić?

Jak radzić sobie z nadwagą u dziecka? Dietetyk radzi!

Na samym starcie powinniśmy zastanowić się nad podstawową rzeczą – po co w ogóle dietetyk u dziecka? Jest on potrzebny głównie po to, aby dobrać odpowiednią dietę, o czym napisaliśmy już tutaj: Kiedy zabrać dziecko do dietetyka? 

Jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy nasze dziecko ma problemy z nadwagą, warto udać się do pediatry, który bardzo szybko to oceni. Można to zrobić między innymi w naszej placówce Kids Clinic: Pediatra dziecięcy w Kaliszu

Złe nawyki żywieniowe

To właśnie one są głównym powodem nadwagi. Jeśli dziecko przyzwyczai się za młodu do cukierków – będzie naprawdę źle! Złe nawyki żywieniowe ciężko jest zwalczyć w każdym wieku, a warto pamiętać o tym, że dzieci są bardzo podatne na uzależnienie od cukru – co może sprawić, że dziecko zachoruje na cukrzycę! Odpowiedni dietetyk ma za zadanie dobrać taką dietę, aby zachęcić dziecko do jej utrzymywania.

Dieta dziecka z nadwagą

Przede wszystkim musimy oduczyć dziecka jedzenia po nocy i postarać się pomóc mu jeść o konkretnych godzinach. Odpowiedni plan żywienia z pewnością ułatwi dzieciom, jak i rodzicom – pilnowanie tych pór. Jeśli dziecko podjada – bardzo dobrym sposobem jest nauczenie go, aby zjadł swój pierwszy posiłek tuż po otworzeniu oczu.

Owoce i warzywa źródłem witamin!

Przede wszystkim starajmy się zachęcać dziecko do spożywania jak największej ilości owoców i warzyw. Fajną alternatywą dla zwykłego chleba mogą być również wafle ryżowe – dzieci często je lubią. Zrezygnujmy również z wody gazowanej – nie jest ona wskazana. Idealną alternatywą będzie jej niegazowana wersja. Pod żadnym pozorem nie dawajmy dzieciom wody smakowej ze sklepów! Często posiadają one ogromne ilości cukru!

Dietetyk Dziecięcy w Kaliszu w Kids Clinic

W naszej placówce można umówić się na wizytę u dietetyka dziecięcego, dzięki formularzowi na naszej stronie internetowej: Dietetyk Dziecięcy Kalisz

Zapraszamy do polubienia naszego profilu oraz regularnych odwiedzin aby być na bieżąco.

Koszyk