Badanie pasożyty w kale – test na pasożyty w kale

(18 opinii klienta)

299,00 

Glista ludzka, tasiemiec, lamblia czy przywry to tylko niektóre pasożyty jelitowe występujące w naszym środowisku. Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy narażeni na infekcje oraz ile osób przebywających w naszym środowisku posiada pasożyty wewnątrz ścian jelita. Najprostszym sposobem wykrycia jest Badanie Pasożyty jelitowe kompleks, które wykrywa 14 różnych pasożytów, które mogą nam zagrażać.

Próbki z trzech kolejnych wypróżnień pobrane do trzech pojemników trafią do wyspecjalizowanego laboratorium parazytologicznego gdzie pod okiem specjalisty diagnostyki medycznej poddawana są testom na obecność pasożytów.

BEZPŁATNA WYSYŁKA POJEMNIKÓW DO POBRANIA MATERIAŁU. Badanie realizowane w formie wysyłkowej. 

Przykładowy wynik badania: wynik badania na pasożyty jelitowe

Czas oczekiwania na wynik: do 7 dni roboczych

  • Uwaga!

    Pamiętaj aby w momencie składania zamówienia,  na stronie zamówienia na górze (przed danymi osobowymi) wybrać formę odesłania przesyłki do laboratorium.

SKU: BAD-PAS-JEL-KOM-KAL Kategoria:
Opis

W jakim celu wykonujemy badanie 

Badanie obejmuje kompleksową diagnostykę w kierunku chorób pasożytniczych występujących w jelicie cienkim. Pasożyty nie zawsze dają objawy, a nawet jak je widzimy, to często nie kojarzymy ich z chorobą pasożytniczą. Nie tylko dzieci, również osoby dorosłe narażone są na przyjęcie ich z pokarmem, czy przez dotknięcie ust niezdezynfekowanymi dłońmi. Brudne jedzenie, nieumyte ręce, kontakt ze zwierzętami lub z osobami zarażonymi to duże prawdopodobieństwo zarażenia się pasożytami jelitowymi.Badanie na pasożyty jelitowe wykonywane jest z próbki kału, materiał pobrany z 3 różnych miejsc i z trzech kolejnych wypróżnień jest oceniany przez wyspecjalizowanego diagnostę laboratoryjnego w laboratorium parazytologicznym.

Instrukcja pobrania próbki kału znajduje się w zakładce „Jak wykonać badanie”. Instrukcja również będzie zamieszczona do opakowania.

Badanie diagnozuje występowanie pasożytów: 

Co badamy?

Próbką do badań jest kał pobrany do trzech pojemników z trzech kolejnych wypróżnień. Próbka trafia do laboratorium parazytologicznego gdzie pod okiem specjalisty diagnostyki medycznej poddawana jest testom:

  • chromatograficznym,
  • sedymentacji z zagęszczaniem,
  • preparatyce na obecność jaj i dorosłych postaci pasożytów
  • ocena mikroskopowa przez diagnostę

Analiza prowadzona jest jednocześnie w trzech próbkach kału, materiał jest analizowany w 12 osobnych preparatach co zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia pasożyta. 

Co zrobić w przypadku pozytywnego wyniku?

W przypadku pozytywnego wyniku pacjent powinien rozpocząć leczenie farmakologiczne, stosować odpowiednią dietę oraz spożywać preparaty bogate w błonnik. Po leczeniu farmakologicznym które zazwyczaj trwa do 2 tygodni pacjent powinien powtórzyć badanie.

W placówce KidsClinic po wykonaniu badania Pasożyty Jelitowe w kale występuje możliwość skorzystania z e-konsultacji z lekarzem spec. alergologii. Konsultacja dotyczy tylko omówienia leczenia po badaniu na pasożyty i otrzymania e-recepty  na leczenie pasożytów jelitowych:
Telekonsultacja z e-receptą

Po leczeniu pasożytów odpowiednimi lekami należy odczekać ok 3 tygodni, następnie zrobić test potwierdzający. Badanie w tym celu przeprowadzamy na wykrycie tylko jednego wcześniej zidentyfikowanego pasożyta:
Test potwierdzający wyleczenie pasożyta

Dostępne badanie w pakiecie z wymazem na Owsiki:
Badanie pasożyty jelitowe + wymaz okołoodbytniczy na owsiki

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z pracownikami KidsClinic.

Czytaj więcej

KidsClinic oferuje pomoc w diagnozowaniu chorób z takimi objawami jak biegunki, zaparciami, tłuszczowe stolce oraz bóle brzucha. Wśród usług placówki można wymienić badanie kału na pasożyty. Pacjenci przeprowadzają test w warunkach domowych – przesyłamy im paczkę z niezbędnymi akcesoriami.

Jeśli zauważyli Państwo u siebie lub dziecka niepokojące objawy, diagnostyka w tym kierunku umożliwi podjęcie leczenia.

Badanie kału w kierunku pasożytów

Ryzyka związanego z niechcianymi gośćmi w organizmie nie należy lekceważyć. Mimo iż część pasożytów bytuje wewnątrz ścian jelita, nie wywołując objawów, z czasem może to ulec zmianie. Nosiciele często nie zdają sobie sprawy, że za ich dolegliwościami stoją robaki. Nie muszą być to owsiki czy pasożytniczy pierwotniak typu lamblia. Aby dowiedzieć się, z czym ma się do czynienia, warto wykonać odpowiednie domowe testy kału. Umożliwiają wykrycie 20 różnych gatunków, które występują w naszym środowisku.

Oferujemy pacjentom intuicyjne badanie w kierunku pasożytów. Można mu się poddać we własnym domu, co nie pozostaje bez znaczenia, jeśli chodzi o komfort psychiczny. To rozwiązanie przeznaczone dla osób, które obserwują u siebie uciążliwe symptomy o nieznanym podłożu. Po wykonaniu domowego testu kału badany otrzymuje wyniki w ciągu 5 dni roboczych. Jeśli są pozytywne, powinien rozpocząć farmakoterapię połączoną z dostosowaną dietą (bogatą w błonnik).

Kto powinien poddać się badaniu na pasożyty?

Tego rodzaju diagnostyce powinien poddać się człowiek, który spożył (bądź spożywa) surowe mięso albo niestarannie umyte warzywa. Turyści powracający z zagranicznych wakacji również powinni wziąć pod uwagę badanie kału na pasożyty, zwłaszcza gdy jedli lokalne posiłki w niesprawdzonych miejscach. Dobrym pomysłem będzie wykupienie domowego testu w kierunku robaków, jeśli dana osoba odczuwa chroniczne zmęczenie lub stała się apatyczna.

Kolejny przesłanką do sprawdzenia, czy w organizmie nie pojawił się pierwotniak, nicień bądź płaziniec, jest nagła utrata masy ciała. Kiedy chory je, ale nie tyje, a wręcz chudnie, to bynajmniej nie powód do radości. Za wzmożonym apetytem lub brakiem łaknienia mogą stać pasożyty. Proste, szybkie badanie pozwoli też ustalić przyczynę dolegliwości bólowych mięśni czy stawów. Domowy test kału w tym kierunku zaleca się również osobom cierpiącym na bóle głowy nieznanego pochodzenia.

Kiedy warto wykonać test na pasożyty domowe?

Zdarza się, że do gabinetów zgłaszają się pacjenci z zaawansowanymi stanami zapalnymi narządów wewnętrznych. Dopiero łatwy do wykonania test na pasożyty domowe uświadamia im, że owrzodzenia żołądka czy jelita grubego powstały na skutek żerowania w ciele robaków (np. w przebiegu szparkoszycy, znanej też pod określeniem balantydioza). Zapalenie dwunastnicy, jelita czczego albo wyrostka robaczkowego również mogą wywoływać wędrujące w cyklach rozwojowych szkodniki takie jak owsiki czy włosogłówki. Badania w kierunku infekcji pasożytniczych dają szansę na pozbycie się problemu.

Osoby uskarżające się na biegunki albo zaparcia oraz częste bóle brzucha dzięki wykonaniu domowego testu kału mogą poznać przyczynę dolegliwości. Badania mogą określić powód częstomoczu lub krwiomoczu; niepokój powinny wzbudzać także tłuszczowe stolce. Diagnostyka w kierunku pasożytów ułatwi rozpoznanie schorzenia. Specjaliści będą wiedzieć, czy to infekcja pasożytnicza, czy np. przewlekłe zapalenie trzustki.

Jak przeprowadzić badanie na pasożyty?

Pierwszy krok to zamówienie paczki z materiałami oraz uiszczenie płatności. W tym samym pudełku materiał do analizy zostanie odesłany, dlatego należy otworzyć je ostrożnie, aby go nie uszkodzić. W zestawie znajduje się instrukcja badania w kierunku chorób pasożytniczych, dwa opakowania ochronne na kał, a także ankieta i rękawiczka medyczna. Ostatni przedmiot to kartonik z kodem kreskowym, który pacjent powinien zachować. Dzięki niemu będzie mógł sprawdzić online, jak wyszedł domowy test na pasożyty. Dostęp do wyników zapewni mu wspomniany kod w połączeniu z peselem.

Do domowych badań kału materiał należy pobrać do czystego naczynia, a potem przenieść niewielkie próbki z 2-3 miejsc do pojemniczka. W drugim opakowaniu trzeba zamieścić próbkę z kolejnego dnia, i w trzecim pojemniku z trzeciego dnia. Test parazytologiczny, czyli w kierunku pasożytów, wymaga całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego. Pobierany materiał nie może mieć kontaktu z moczem, wodą ani detergentami. Powinien być pozyskany przed rozpoczęciem terapii farmakologicznej albo po 1–3 tygodniach od jej zakończenia. 

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z pracownikami KidsClinic.

Informacje dodatkowe
Dla kogo badanie?
Jak wykonać badanie?
Opinie (18)